2017. december 11. Árpád
Miskolc
-1°C / 8°C
Kettős győzelemmel ejtette ki szlovák riválisát a DVTK Jegesmedvék (Képgalériával)
T. M.
|
2017. október 11. 21:35
|
frissítve: 2017. október 13. 09:35
Bejutott a Visegrád Kupa legjobb négy csapata közé a DVTK Jegesmedvék jégkorongcsapata, miután a negyeddöntő visszavágóján is legyőzte a szlovák MsHK Zilina együttesét.

A "macik" az első mérkőzést nagyon magabiztosan, 5-1-re megnyerték, ennek ellenére nem vehették félvállról a találkozót, mert a zsolnaiak remek játékerőt képviselnek. A vendégek neki is estek a miskolciaknak, gyorsan előnybe kerültek Konecny Rastislavnak köszönhetően, és ezt az előnyt az első harmadban meg is őrizték (0-1).

A fordulás után Adorján Attilának rögtön két bravúrt is be kellett mutatnia, majd a kapuvas is segített neki. A kihagyott helyzetek megbosszulták önmagukat - aminek a hazai publikum örült a legjobban -, Galanisz Nikandrosz egalizált a 27. perc elején, majd néhány minutummal később egy még élesebb szögből eleresztett lövés után is eredményes tudott lenni. Adorján bravúrjaival őrizte előnyét a Jegesmedvék, Gőz Balázsék hősiesen védekeztek, egy botról felvágódó korong még a sajtószobában ülőkre is ráhozta a frászt – de szerencsére "csak" az ablak bánta. A második 20 perces végén aztán jött a csattanó, Ritó László tetszetős góllal növelte a fórt (3-1).

A betört ablak...

Ugyan a jégkorongban nem igazán lehet biztosra menni a többgólos előny tudatában sem, az azért érezhető volt, hogy a Miskolc ezt már nem engedi ki a keze közül. Emberelőnyből a szlovákok szépítettek a 44. percben, Poulin Felix Antoine fejezte be az akciót, de a hazaiak is támadásban maradtak, másfél perccel később a kapuvasat is eltalálták. A vendégek szemmel láthatóan nehezen viselték a hátrányt, nem egy verekedést produkáltak ki, de a DVTK bosszúból be is rámolt hármat két perc alatt: Miskolczi Márk, Magosi Bálint és Rasmus Kulmala volt eredményes. Michal Svihálek és Peter Húzevka még kozmetikázott az eredményen, de a "macik" így is nyertek 6-4-re, és 11-5-ös összesítéssel továbbjutottak a Visegrád Kupa legjobb négy csapata közé.

A Jegesmedvék két nap múlva ismét jégre lép, pénteken 18.30-tól fogadja a Fehérvári Titánokat Erste Liga-meccsen.

VISEGRÁD KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DVTK Jegesmedvék – MsHK Zilina 6-4 (0-1, 3-0, 3-3)

Miskolci Jégcsarnok, 800 néző. V.: Juhász, Berger.
DVTK: Adorján (Kiss) - Leppanen, Rusk, Magosi, Galanisz, Miskolczi - Rantanen, Láda, Pavuk, Vas, Sakaris - Gőz, Joe, Tóth A., Kulmala, Tóth G. - Vojtkó, Albert, Köllő, Ritó. Vezetőedző: Mikael Tisell. ​​​​​
Zilina: Tomek (Ivanovic) - Roman, Mikus, Klimenta, Jurík, Handlovsky - Poulin, Chaloupka, Rogon, Svihálek, Martindale - Mendrej, Harant, Stupka, Holovic, Konecny - Dolinajec, Melisko, Vána, Ondrus, Húzevka. Vezetőedző: Skorvánek Stanislav
Továbbjutott a DVTK Jegesmedvék 11-5-ös összesítéssel.

Mikael Tisell a mérkőzés után a dvtk.eu-nak összegezte a látottakat: Kicsit idegesek voltunk az elején, talán mert tudtuk, hogy a Zsolna nagyon felkészülten fog kiállni. Az első játékrész vége felé sikerült felvennünk a ritmust. A második harmadban szép gólok születtek, és a játékunk is jó volt, szerintem itt már el is dőlt a továbbjutás, talán ezért engedtünk ki a meccs vége felé, és ez nem maradt büntetés nélkül. Összességében elégedett vagyok, remélem az elődöntőben is hasonlóan jól sikerül majd a szereplés.

Miskolc
Miskolcra is megérkezett az idei tél első komolyabb havazása. Az ünnepi díszbe és fényekbe öltözött belváros most még különlegesebb látványt nyújt – nézd meg a felvételeinket!
Egyház
Advent második vasárnapján több helyen lobbant lángra a Remény gyertyája Miskolcon, a városrészek adventi koszorúin. Ezúttal is látványos, meghitt ünnepség volt a Diósgyőri várnál, az Otthon téren pedig Novák Józsefné és Hubay György önkormányzati képviselők gyújtották meg a várakozási időszak második gyertyáját.
Baleset
Valósággal "felrobbantak" a helyi internetes fórumok a szombat esti, halálos gázolás kapcsán, sokan nyilvánítanak részvétet, illetve olyanokat is írnak, hogy a jelzett területen sokszor idéznek elő veszélyes közlekedési helyzeteket a rendezvényekre tartó, vagy onnan távozó fiatalok.
Baleset
Fejsérülést szenvedett egy utas vasárnap kora este az egyetem környékén, miután egy helyi busz forgalmi okok miatt hirtelen fékezésre kényszerült.