Viharos összecsapás, majd döntetlen Debrecenben! (Képgalériával)
|
2017. augusztus 12. 20:36
|
frissítve: 2017. augusztus 15. 16:19
Szó szerint "viharos" mérkőzést játszott a DVTK szombaton Debrecenben, a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójában, ahol a Puskás Akadémia csapatát fogadta. A második játékrészben ugyanis olyan vihar csapott le, hogy félbe kellett szakítani a mérkőzést.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés: a 4. percben Heris használta ki, hogy a rosszul kimozduló diósgyőri védők között váratlanul helyzetbe került, majd hat perccel később a ritka parádés becsúszással érkező Makrairól pattant be a labda a vendégek kapujába, amikor Hegedüs kapus egy hazagurítás után túlságosan sokat várt az előreíveléssel. (1-1)

Később jórészt a mezőnyben folyt a játék, küzdöttek egymással a csapatok, helyzetek inkább az időnként szépen játszó Diósgyőr előtt adódtak, de nem tudott élni a lehetőségekkel.

A fordulás után élénk volt a játék, felváltva jöttek a helyzetek, majd a 66. percben villámlás és heves eső miatt félbeszakadt a mérkőzés. Részben elment a világítás, elromlott az eredményjelző, de mintegy negyedóra elteltével folytatódhatott az összecsapás.

A 75. percben Prosser használt ki egy pontos kiugratást, ezzel a Puskás Akadémia jutott ismét vezetéshez, a DVTK azonban nem adta fel: a  89. percben a végig remekkül játszó Diego Vela kapott parádés labdát Nonótól, a kapu torkáig sprintelt, közben lerázta Baloghot, és a kapus fölött a hálóba lőtt, beállítva a végeredményt.

OTP Bank Liga 5. forduló

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 2-2 (1-1)

A DVTK az ötödik fordulót követően is őrzi dobogós helyét.

Miskolc
Miskolcra is megérkezett az idei tél első komolyabb havazása. Az ünnepi díszbe és fényekbe öltözött belváros most még különlegesebb látványt nyújt – nézd meg a felvételeinket!
Egyház
Advent második vasárnapján több helyen lobbant lángra a Remény gyertyája Miskolcon, a városrészek adventi koszorúin. Ezúttal is látványos, meghitt ünnepség volt a Diósgyőri várnál, az Otthon téren pedig Novák Józsefné és Hubay György önkormányzati képviselők gyújtották meg a várakozási időszak második gyertyáját.
Baleset
Valósággal "felrobbantak" a helyi internetes fórumok a szombat esti, halálos gázolás kapcsán, sokan nyilvánítanak részvétet, illetve olyanokat is írnak, hogy a jelzett területen sokszor idéznek elő veszélyes közlekedési helyzeteket a rendezvényekre tartó, vagy onnan távozó fiatalok.
Baleset
Fejsérülést szenvedett egy utas vasárnap kora este az egyetem környékén, miután egy helyi busz forgalmi okok miatt hirtelen fékezésre kényszerült.