2018. július 17. Endre, Elek
Miskolc
13°C / 27°C

Sport

A Hungarian Football League 2018-as nagydöntőjét szombaton játszották Budapesten. A mainstream csapatsportágak sorában a Steelers idén majdnem az első miskolci bajnokcsapat lett. Az eddigiekről és a tervekről is Aggod Pétert kérdeztük.
A DVTK színeiben folytatja pályafutását Tajti Mátyás, a magyar U21-es labdarúgó-válogatott középpályása. A fiatal játékos korábban a Puskás Akadémia és a Barcelona utánpótlás akadémiáján pallérozódott, legutóbb pedig a spanyol Málaga B csapatában szerepelt.
Svájci sajtóértesülés szerint érdekes fordulatot vehet Kimi Räikkönen Forma-1-es karrierje 2019-re.
Egy 26 éves kanadai csatár a DVTK Jegesmedvék legújabb igazolása. Ryan Harrison az ECHL-ből érkezett a piros-fehérekhez, ahol a legutóbbi két szezonban bajnoki címet szerzett a Colorado Eagles színeiben.
Vasárnap 17 óra 30 perctől az FTC vendége lesz a DVTK labdarúgócsapata. A kiemelt biztonsági kockázatú mérkőzésre a rendőrség is készül.
Magyarország újonc és serdülő korcsoportos atlétikai bajnokságán a házigazda Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) színeit képviselő versenyzők öt aranyat és további hat érmet tartottak itthon.
A 33. Atom-kupa elnevezésű nemzetközi judo versenyt, egyben junior Európa-kupát az elmúlt hétvégén rendezték meg Pakson, ahol a Miskolci VSC sportolói közül Tóth Apor nem talált legyőzőre, míg Feczkó Csanád a dobogó harmadik fokát érdemelte ki.
A francia válogatott 4-2-re legyőzte Horvátország együttesét az oroszországi labdarúgó-világbajnokság döntőjében, így története során másodszor lett világbajnok. A horvátok becsülettel küzdöttek, de kaptak fejesből egy öngólt, és még a videobíró is ellenük ítélt.
Hiszek a győzelemben, habár nem lesz könnyű, ezért teljes szívvel a labdarúgó-válogatott mellé kell állnunk – mondta Kolinda Grabar-Kitarovic horvát államfő vasárnap a zágrábi repülőtéren, mielőtt felszállt volna a moszkvai gépre, hogy elutazzon a világbajnokság döntőjére, ahol a horvát csapat a francia válogatottal mérkőzik meg.
Nem szabad félvállról venni Märcz Tamás, a férfi válogatott szövetségi kapitánya szerint a Georgia elleni hétfői nyitómérkőzést a barcelonai vízilabda Európa-bajnokságon.