Befejeződik a Petőfi kollégium félbemaradt átalakítása
– Régóta szerette volna a helyi tankerületi központ a kollégium külső homlokzatát megújítani, a vakolat és a díszburkolat már körülbelül egy évtizede le is került róla, azonban a szigetelésig és a korszerűsítésig nem jutottak el – vázolta László István tankerületi igazgató, hozzátéve: az egyre időszerűbbé váló modernizálás költségvonzata jelentette akadályt a választókerület országgyűlési képviselőjének segítségével sikerült végül elhárítaniuk.
A kollégium falazatának és tetőszerkezetének hőszigetelése során több helyiségben kicserélik a nyílászárókat, így már nem marad régi, elhasználódott ablak az épület külső falazatán. A 2500 négyzetméternyi felület végül törtfehér színvakolatot kap – szürke lábazattal, sárgára festett bejárati portállal.
Csöbör Katalin (Fidesz-KDNP) elmondta: az Emberi Erőforrások Minisztériumának bevonásával 235 millió forintos forrást tudtak előteremteni a leamortizált állapotban lévő intézmény helyrehozatalára. – Az elmúlt pár hónapban összesen 1 milliárd forintnyi támogatást kaptak a környékbéli köznevelési intézmények, melynek során arnóti, felsőzsolcai, illetve szirmabesenyői óvodák és iskolák újulhattak meg, de nemrégiben ért véget az Avasi Gimnázium tetőszerkezetét érintő átépítés is – emlékeztetett a politikus.
Az energetikai korszerűsítést és bővítést ugyancsak esedékesnek nevezte Simon Zoltán intézményvezető, továbbá kiemelte: az 1959-től kollégiumként funkcionáló épület arculata folyamatosan alakult és változott, ám ezúttal az eddigi legteljesebb körű és a takarékosság szempontjából legátfogóbb beavatkozáson esett át, melyre a kollégiumon túl a város is büszke lehet.