A keddi ünnepélyes átadón elhangzott, hogy a létesítmény elkészültével a DVTK Multifunkciós Sportcsarnok felépítése óta ez a legnagyobb miskolci sportfejlesztés. Egri István, a DVTK Jegesmedvék elnöke kiemelte, közel ötszáz jeges sportolójuk van, többek között a jégkorongozók, a műkorcsolyázók, short track-esek, akik máris birtokba vették a megújult pályát. Úgy fogalmazott a DVTK Jegesmedvéknek ez már egy karácsonyi ajándék, amelyet a „Jézuska” kicsit korábban hozott, és akivel együtt nagy köszönet illeti mindazokat, akik ebben a fantasztikus munkában részt vettek, akár mint finanszírozók, akár mint kivitelezők.
- Számunkra ez egy nagy ünnep, újabb lehetőség arra, hogy még jobbak és többek legyünk, hogy építhessünk és szolgálhassunk a sporton keresztül – mondta, majd felidézte, hogy az egyes csarnokban lévő márványtábla arról tanúskodik, hogy Miskolc közönsége már 1908-ban létesített itt egy sporttelepet, tehát már 116 éve korcsolyáznak itt a jeges sportra vágyók.
Rámutatott, azokra a létesítményekre, köztük a most átadottra az akkori alapítók is büszkék lennének.
Berkó Lajos, a HM Sportért Felelős Államtitkári Kabinet kabinetfőnöke a kormány nevében méltatta az elkészült csarnokot. Kiemelte, az olimpia évében is megtapasztalhattuk, milyen közösségépítő erővel bír a sport, legyen szó a versenysportról vagy a közösségi sportról.
- Csodálatos ajándékokkal gazdagodhatunk, ha belépünk a sportolók családjába. A sport kitartásra, sportszerűségre, alázatra és fegyelemre tanít. Mind olyan tulajdonság, amely nem csak a pályán, de az élet minden területén segítségünkre lehet – emelte ki.
Elmondta, a kormányzat célja, hogy minél több fiatal átélhesse a sportolás csodáját, hogy minél többen megtalálhassák azt a sportágat, amelyben jól érzik magukat. Ehhez elengedhetetlenek a mai kor igényeinek megfelelő sportlétesítmények, amelyek megléte motivációs erővel is bír, hogy a fiatalok az otthoni virtuális tér helyett a sportolást válasszák inkább.
Kolbenheyer Zsuzsanna, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke az emlékei felidézésével kezdte beszédét, hiszen egykor ő maga is itt játszott a női bajnokságban, többek között a kettes pályán is.
- Az akkor még nyitott pályán sokszor nehéz körülmények között edzettünk és versenyeztünk, de a közös munka és a sport iránti szenvedély mindig átsegített minket ezeken a nehézségeken – osztotta meg az elnök, aki ezután felsorolt a számtalan eredmény közül néhány kiemelkedőt az elmúlt évtizedekből. Külön kiemelte Egri István munkásságát, aki „maga a miskolci hoki”.
Sántha Gergely, a DVTK elnöke arra mutatott rá, hogy a DVTK Miskolcon és a régióban nem csak egy sportklub, hanem egy komoly identitásképző pillér. A Jegesmedvék pedig a DVTK-nak lett az elmúlt években az egyik pillérje.
- Két komplett jégcsarnokkal nem sok egyesület rendelkezik, a legközelebbi talán a kassai, ahol nagyon komoly szinten űzik a jégkorongozást. Igyekszünk majd megközelíteni őket. Voltunk már a szlovák bajnokságban, ahol sokkal profibb csapatok, sokkal jobb anyagi helyzetben versenyeznek, igyekszünk a jövőben visszatérni oda is. A mostani beruházás azért is kedves számunkra, mert most nem a DVTK sportligetet építettük tovább, hanem a városi sportinfrastruktúrát fejlesztettük, emeltük egy következő szintre. Ez is mutatja, hogy ha a DVTK, a Jégkorongszövetség és a város összefog, akkor az egész város sportinfrastruktúráját fejleszteni tudjuk.
Kiss János országgyűlési képviselő szerint, ez egy fontos lépés a város sportéletében, nemcsak az ötszáz sportoló miatt, akik majd ebben a csarnokban edzenek, hanem a többi sok ezer miatt is, akik eljönnek majd ide korcsolyázni. Megosztott egy idézetet egy kanadai jégkorongozótól, amely úgy szól, hogy nem arra kell korcsolyázni, amerre a korong van, hanem arra, ahol a korong lesz. Ehhez előre kell látni a jövőt. És ebben a miskolci sportvezetők és sportolók jók, képesek meglátni a jövőt, hogy merre tart a sportág, és mit kell tenni azért, hogy a jövő haszonélvezői legyünk.
Hollósy András, Miskolc Megyei Jogú Város alpolgármestere nem csak városvezetőként, hanem Diósgyőr szurkolóként is gratulált a tervezőknek és a kivitelezőknek a létesítmény létrejöttéhez. Hangsúlyozta, ez a projekt a DVTK-nak és Egri Istvánnak köszönhető.
- A miskolciságunknak egy fontos jelképe a klub és az a sportinfrastruktúra, amelyet a DVTK neve fémjelez. Ahogy elhangzott, ép testben ép lélek. Most már meg van a test, úgy is, mint az új infrastruktúrák, amelyek elkészültek a városban, meg van a lélek és az akarat is, hiszem, hogy a hit is meg lesz abban, hogy ezt a csarnokot trófeákkal, érmekkel töltsük meg. Miskolc városa mindebben partner lesz, nem csupán a profi sportolók, hanem minden miskolci hasznára, és ez a hely mindannyiunk otthona lehet a jövőben – fogalmazott az alpolgármester.
Az ünnepi beszédeket követően a kettes pálya jegén a felszólalók átvágták a nemzetiszínű szalagot, ezzel hivatalosan is átadva a létesítményt a sportolóknak és Miskolc közösségének.