Játékbarlang múzeumi módra
A múzeum munkatársai több helyszínen várták a családokat a folyamatosan zajló és az időszakos programjaikra, mint például a barlangokról szóló ismeretterjesztő előadások, ásványturkáló, barlangi akadálypálya, bábjátékok és barlangi dramatikus játék, nem feledkeztek meg a barkácsolni szeretőkről sem, számukra kéznél voltak a kézműves foglalkozások, de a mesék és apró meglepetések sem hiányoztak a repertoárból.
A Herman Ottó Múzeum főépülete megtelt a sok érdeklődővel, akiket Fehér Béla mineralógus igazított el az Ásványturkálóban az ásványok világában, és ha ez meg volt, mehettek megnézni a Rémségek kicsiny barlangja című bábelőadást - szigorúan két éves kor felett - Szabó Attila vándor mesemondó előadásában.
Aki már eléggé megijedt a rémségektől, azt Kereskényi Erika geológus várta az Élettelen természeti kincseink: ’a barlangok’ című ismeretterjesztő eladására, okulásul.
Amikor már minden tudhatót tudtak a nebulók a barlangokról és ásványokról, jöhetett a bányamanók titkainak kifürkészése, Sz. Mádai Veronika múzeumpedagógussal egy dramatikus játékban.
A föld mélye után mi is következhetett volna, mint egy mesés kalandozás "A föld legmélyebb bugyraiból a csillagokig", interaktívan felnőtteknek is, Zámborszky Eszter mesemondóval. A látható láthatatlan című kiállításon. Kell ennél több egy izgalmas családi programhoz, ahol játszva még tanulni is a gyerek?