Ugrás a tartalomra

Vitorlázó repülővel zuhant le Miskolcon – ítéletet hozott a bíróság

minap.hu
Utoljára módosítva
2024. november 09. szombat 11:36
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság annak a férfinak a büntetőügyében, aki tanítványával együtt vitorlázó repülővel zuhant le még 2020-ban a miskolci repülőtéren.
Minap-archív fotó: Mocsári László

Ahogy arról lapunk annak idején beszámolt, egy vitorlázó repülőgép tizenöt méter magasról, felszállás után zuhant le a miskolci repülőtéren. A rendőrségtől annyit tudtunk meg akkor, hogy egy 50 éves férfi volt az oktató, a tanuló pedig egy 33 éves nő volt. Mindketten megsérültek.

A napokban közleményt adott ki a Miskolci Törvényszék, Pászti Gergely sajtótitkár közölte: ún. csörlőüzemű felszállással oktatta növendékeit a vádlott. A baleset körülményeit az alábbiak szerint rögzítették: az emelkedés során a csörlő meghibásodott és a csörlőt, valamint a repülőt összekötő kötél elszakadt. A vádlott azonban a felszállás során az emelkedési szöget túl meredeken határozta meg, így a repülő egy ideig túlságosan meredeken emelkedett, illetve a magassági kormányt sem nyomta teljes mértékben előre, így aztán a gép a szükséges sebességet nem érte el, zuhanni kezdett és a földbe csapódott.

A repülő első ülésén a sértett tanítvány, mögötte a vádlott oktató ült. Mindketten nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

– A bíróság a vádlottat légi közlekedés veszélyeztetésének vétségében mondta ki bűnösnek, ezért őt 2 évre próbára bocsátotta. A büntetés kiszabása során enyhítő körülményként vette figyelembe a vádlott rendezett életkörülményei mellett büntetlen előéletét, kifogástalan közlekedési előéletét, az alacsony fokban megállapítható gondatlanságát és a jelentős mértékű időmúlást. Súlyosító körülmény volt ugyanakkor csekély súllyal az, hogy a vádlott a cselekményével a sértettnek maradandó fogyatékosságot okozott, valamint azt is ilyenként értékelte, hogy a terhelt két légi közlekedési szabályt is megszegett – tudatta a sajtótitkár, hozzátéve: az ítélet nem jogerős, az ügyész három munkanap gondolkodási időt tartott fenn a jogorvoslati nyilatkozat megtételére, a vádlott és védője fellebbezést jelentettek be az ítélettel szemben.

 

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!