Ugrás a tartalomra

Bemutatják Ragozinka igaz történetét

minap.hu
Utoljára módosítva
2025. január 18. szombat 10:42
A magyar kultúra napja alkalmából egy nagyszerű könyvbemutatónak ad otthont a Művészetek Háza Kávézója.
Utry Attila. Fotó: II. Rákóczy Ferenc Könyvtár

Utry Attila nem ismeretlen a nagyközönség számára, hiszen a Ragozinka igaz története már az író tizenötödik műve. Az alkotó végzettségét tekintve okleveles népművelő, de volt kulturális központ vezető, főiskolai docens és középiskolai tanár is. Szabó Lőrinc-díjas író, költő, irodalomszervező. A miskolci Kelet Írócsoport alapítója, vezetője; a Kelet antológiák és könyvek sorozatszerkesztője. 

Eddig tizenöt önálló kötete, számtalan publikációja jelent meg, különböző orgánumokban, változatos műnemekben és műfajokban. Legújabb könyve a Ragozinka – legenda és valóság című kisregény a korábbi kultur-regénytrilógia harmadik kötete. A Ragozinka történetekből a szerző opera librettót és filmforgatókönyvet is írt, melyet Vihula Mihajlo zenésített meg és koncert formában is bemutatták. 

Utry Attila írói hitvallása: olvasóvá, zenebefogadóvá nevelés, keresztény egység és vallási türelem szolgálata, "mert sokan vannak a megírottak, de kevesen az olvasottak, hallgatottak!" A könyvbemutatót a Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva január 23-án csütörtökön 17 órától rendezik meg a Művészetek Háza Kávézójában.

A regikonyvek.hu írja róla: "Utry Attila Jenő, Miskolc-Hungary, magyar ortodox keresztény író, népművelő, kultúra-kutató, a kommunikáció-tudomány doktora, főiskolai docens. A Kelet írócsoport (1973) egyik alapítója. Eddigi irodalmi, közművelődési munkásságát csak a rendszerváltás után ismerték el: Szabó Lőrinc-díjjal, a Magyar Kultúra Lovagja cím és a Népművelésért Díj odaítélésével. Korábbi könyvei minden esetben más-más műfajban jelentek meg, de a feldolgozott témák szinte azonosak. Kereszténység, kultúra, kommunikáció, közösség, jó és a rossz - most itt a Jóisten és a Káinisták - küzdelme a város-, a család-, a szeretet- és a keresztény egység kultúrájáért, az emberi kapcsolatok és a magyar viszonyok jobbrafordulásáért.
Vajon sikerül-e Ragozinkának, a ragozsánoknak (magyarok-szlávok-germánok) szembe szállni az egyetemes gonosszal, a Káinista terroristákkal és megvédeni kulturális örökségüket? Sikerül-e a nagy szkizma (egyházszakadás) negyvenedik nemzedékének, helyreállítani a keresztény Nyugat és Kelet között megbomlott lelki, politikai egyensúlyt? A Szerző meglepő válasszal szolgál regényében. Ragozinka igaz története egy látszólag új (ökumenikus-ökologikus) szemlélet regénye. Igazából pedig globális fenyegetettségünk közepette egy olyan túlélési kísérlet elbeszélése, mely akár sikeres is lehetne, ha választásaink, döntéseink újra egységben állnának cselekedeteinkkel."

 

 

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!