Legyőzte a DVTK női kosárlabda csapata a Győrt a magyar bajnokság döntőjében

DVTK
2024. május 01. szerda 20:40
Hősies küzdelem után 75-62-re verte hazai pályán a DVTK Hun-Therm a Serco Uni Győrt a döntő első mérkőzésén.
Juhász Ákos képgalériája

Elkezdődött a magyar bajnokság döntője május 1-jén, a három győzelemig tartó párharc első összecsapásán a SERCO UNI Győr érkezett a DVTK HUN-Therm otthonába. A DVTK Arénában fergeteges hangulatban bíztatták a szurkolók a Diósgyőr csapatát – tudtuk meg a DVTK honlapján közzétett összefoglalóból.

Az első félidő nagyszerű színvonalú játékot hozott, melyben fokozatosan kerekedett felül a DVTK, azonban a nagy szünet előtt nyolc pontra zárkózott a Győr. A térfélcserét követően kiélezettebb lett a küzdelem, és csak a negyedik negyedben sikerült megtörni a kisalföldieket. A vége igazi örömjátékot hozott, a DVTK HUN-Therm megérdemelten győzött (75-62), így 1-0-ra vezet – adták hírül.

DVTK HUN-Therm - SERCO UNI Győr 75-62 (20-15, 20-17, 19-19, 16-11)

Miskolc, DVTK Aréna, 3300 néző. Játékvezetők: Tóth Cecília, Tőzsér Dénes, Makrai Márton.
DVTK: Aho N., Charles, Lelik, Jovanović, Grigalauskytė. Csere: Kányási, Garbin, Tenyér, Aho T. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Győr: Ruff-Nagy, Bach, Dubei, Gyöngyösi, Goree. Csere: Dombai, Hegedűs. Vezetőedző: Cziczás László.

A mérkőzés részletes összefoglalója a DVTK weboldalán olvasható.