Ahogy arról a nap folyamán beszámoltunk: „1. Szakmai Hidrogén Workshop” címmel tartott szerdán tudományos összejövetelt a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Kara.
A találkozón a Miskolci Egyetem fenntartható energetikai kutatásainak együttműködő partnerei is föltűntek, köztük a hazai gázipar meghatározó szereplői és a hidrogén közlekedési célú felhasználásában résztvevő társaságok képviselői.
Az esemény zárásaként kötött együttműködési megállapodást a Magyar Földgáztároló Zrt. és a Miskolci Egyetem. Pontosabb talán – mint megtudtuk –, ha azt mondjuk, a felek megerősítették partnerségüket.
A campus rektora szerint ugyanis egy régi és jól bevált kapcsolatot visznek tovább a jövőbe. Horváth Zita az ünnepélyes aláírás előtt felidézte: az intézmény egyszerre épít selmecbányai hagyományaira és arra az innovációra, mellyel a 21. század kihívásainak is képesek megfelelni.
Hozzátette, a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar egyik zászlós hajója műszaki képzésüknek, ami nem csak idehaza, de nemzetközi viszonylatban is komoly hírnevet szerez a Miskolci Egyetemnek.
Horváth Zita szerint a most kötött megállapodás megpecsételi az eddigi együttműködést, ugyanakkor felhatalmazást is nyújt számukra a generációkon át ható közös projektek elindításához.
Német Zoltán, a Magyar Földgáztározó Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese úgy vélekedett, az MVM-csoport egésze számára nélkülözhetetlen az a gyakorlati tudás, amit a hazai felsőoktatási intézmények kitermelnek, ezért kiemelten fontos a megfelelő szakemberi utánpótlás biztosítása.
Dukai-Nagy Gergely, a vállalat gazdasági vezérigazgató-helyettese szerint se érdemi tudományos, se valódi gazdasági sikert nem lehet elérni manapság az energetika világában anélkül, hogy az ipari szereplők ne támaszkodnának az olyan tudásbázisokra, mint amilyen a Miskolci Egyetem is.