Minisztériumi oklevelet kapott a Földes huszonegy tanára
Miközben javában folyt a Dr. Árokszállásy Zoltán biológia–környezetvédelmi verseny döntője – amelyről ebben a cikkünkben számoltunk be -, illusztris vendég érkezett a gimnáziumba, Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, és fiatalokért felelős államtitkár személyében, aki a Kulturális és Innovációs Minisztérium elismerő oklevelét nyújtotta át Fazekas Róbert igazgatónak, és ezáltal természetesen annak a huszonegy pedagógusnak, akik a Köbüki Tehetséggondozó Tanári Ösztöndíjprogramban sikerrel pályáztak.
A minisztérium az oklevéllel azokat a pedagógusokat és szakembereket ismerte el, akik kiemelkedő tehetséggondozó tevékenységet végeznek a gimnáziumban. A huszonegy Köbüki tehetséggondozó tanári ösztöndíjat elnyert pedagógus közül többekkel is találkozott és ismerkedett meg az államtitkár. A beszélgetések során betekintést nyújtottak számára a gimnázium szerteágazó tehetséggondozói tevékenységébe és meséltek neki azokról az innovatív programokról is, amelyeket a Miskolci Egyetemmel közösen folytatnak.
Fazekas Róbert igazgató a Köbüki pályázattal kapcsolatban elmondta, ez egy nagyon fiatal, de igen hasznos program, elsősorban a természettudományos tantárgyakat oktató tanárok számára, de minden olyan pedagógusnak is, akik a gyerekek tehetséggondozásában kiemelkedő szerepet vállalnak magukra.
- A kiírásban nagyon fontos volt, hogy olyan iskolák tanárai kapjanak elismerést, akik ezt a munkát már hosszabb ideje végzik és különböző területeken is képesek ezt megtenni. Úgy gondolom, ezek az elismerések nagyon fontos visszajelzések a tanároknak, amelyek megmutatják, hogy mások is értékelik azt a munkát, amit végeznek. Ebben az évben huszonegy kollégám nyert a Köbüki pályázaton. Ez az ő sikerük, de természetesen az iskolákat is rangsorolja az, hogy melyikből, mennyien kapták meg a tanári ösztöndíjat. Úgy tudom, hogy ebben a ragsorban a Földes Ferenc Gimnázium a hatodik helyen van, holtversenyben egy másik intézménnyel – közölte büszkén az igazgató.
Ez a huszonegy nyertes olyan nagy számot jelent, amit a Kulturális és Innovációs Minisztérium fontosnak tartott egy oklevéllel külön is elismerni. Ezt hozta el pénteken a gimnáziumnak Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, és fiatalokért felelős államtitkár, akinek az igazgató – a Miskolci Egyetem rektorának, Horváth Zitának jelenlétében – bemutatta a gimnáziumot, elmesélve azt is, hogy a Selmecbányáról előbb Sopronba, majd Miskolcra költöztetett egyetem első szálláshelye éppen a Földes Ferenc Gimnázium épülete volt. 1949 szeptember 18-án itt tartották meg az első fizika előadást a tornateremben. A két intézmény kapcsolata azóta is nagyon szoros, számtalan pályázatban és közös programban vesznek részt. Sőt, a Földes sok végzett diákja a Miskolci Egyetemen folytatja tanulmányait, akik közül ma már többen, mint egyetemi tanárok dolgoznak.
Az államtitkár kiemelte, hogy a Földes a huszonegy Köbüki nyertes tanárával benne van az országban az első tízben, ami egy komoly eredmény, és jól mutatja annak a munkának a színvonalát, amit a miskolci gimnáziumban végeznek. A minisztérium nevében megköszönte ezt a munkát minden „földesista” pedagógusnak és a gimnáziumnak.
- Ezzel az ösztöndíjjal az a célunk, hogy motiváljuk a tanárokat, hogy folytassák tovább ezt a tehetséggondozást, segítsék kifejlődni a tehetségeket, mentorálják őket. Úgy látom, ez a gimnázium élen jár ebben. Ehhez szívből gratulálok – fogalmazott Varga-Bajusz Veronika. Megjegyezte, lenyűgözte, ahogy végig jött a folyosón és látta a sok neves előd fotóját a falakon.
A beszélgetés után az államtitkár átadta a minisztérium elismerő oklevelét Fazekas Róbert igazgatónak és a jelenlévő Köbüki nyertes pedagógusoknak.